За порушення екологічного законодавства конфісковано екскаватор


Незаконний вибір піщано-гравійної суміші є однією з найактуальніших екологічних проблем Івано-Франківщини. З метою виявлення та припинення таких порушень Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області та правоохоронні органи із залученням громадськості постійно проводить рейдові перевірки на водних об’єктах області. Порушників притягають до адміністративної та кримінальної відповідальності. А нещодавно   Надвірнянським районним судом прийнято рішення конфіскувати на користь держави екскаватор, яким здійснювався незаконний вибір піщано-гравійної суміші.

Впродовж  2016 року Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області проведено 46 перевірок на територіях земель водного фонду, 39 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 11,985 тис.грн., нараховано 6471,005тис.грн. завданих довкіллю збитків.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області інформує громадян, що на території області функціонує низка кар’єрів, які мають дозволи на видобуток і реалізацію піску та каменю. Відповідно, з питання придбання цих будматеріалів радимо звертатись до підприємств, які працюють на законних підставах.