За незаконну рубку ялин Косівський РП «Райагроліс» заплатить до бюджету 151,3 тис. грн.


     

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області, за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю), зафіксовано незаконну рубку 379 сироростучих дерев породи ялина, що є порушенням ст.105 Лісового кодексу України. Порушення виявлено на території Нижньоберезівського лісництва, яке входить до складу Косівського РП «Райагроліс».

Згідно розрахунку розміру шкоди, проведеного інспекторами за місцем перевірки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 №665, розраховано заподіяну шкоду на суму 151,3 тис. грн.

Під час перевірки було з’ясовано, що Косівським РП «Райагроліс» не виписано лісорубних квитків на вирубку дерев у відповідному кварталі та не забезпечено охорону лісу від незаконних рубок, що є обов’язком лісокористувача.

Оскільки порушник не сплатив шкоду у добровільному порядку, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області звернулась до суду з відповідною позовною заявою. Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення стягнути з Косівського РП «Райагроліс» на користь держави шкоду,  заподіяну лісу та навколишньому природному середовищу, у розмірі 151,3 тис. грн.

 Нагадуємо, що кошти, які сплачуються  за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.