СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ ШКОДИТЬ ДОВКІЛЛЮ ТА ПРИЗВОДИТЬ ДО ТРАГІЧНИХ НАСЛІДКІВ


         Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає: спалювання сухої трави становить небезпеку як для довкілля, так і для здоров’я та життя громадян.

         У зв’язку з настанням теплої, вітряної погоди на території Івано-Франківщини склалася тривожна ситуація з пожежами сухої трави. За інформацією управління ДСНС в області, до пожежно-рятувальної служби області надходять повідомлення про загорання сухої трави на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей. Деякі підпали закінчились трагічно. Так, 2 квітня до Коломийської центральної районної лікарні звернувся 69-річний чоловік із села Спас, який отримав термічні опіки пальців обох стоп 2-3 ступеня внаслідок спалювання трави.  3 квітня у селі Корости Косівського району в одному із господарств  вогнем знищена суха трава на присадибній ділянці на площі 25 м2, на місці пожежі виявлено тіло 83-річної господині. Того ж дня в селі Мишин Коломийського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території площею 150 м2, на місці пожежі отримала опіки рук та ніг І-ІІ ступенів 73-річна жінка, постраждалу з отруєнням чадним газом та опіковим шоком госпіталізували в реанімаційне відділення Коломийської центральної районної лікарні. У березні спалювання трави стало фатальним для 72-річного чоловіка із села Оболоня Долинського району – його тіло знайшли на власній присадибній ділянці посеред спаленої трави.      

         З метою недопущення та припинення випадків випалювання сухої рослинності, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області приступила до проведення відповідних рейдових перевірок. Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.).