«Шкіряник» завдав довкіллю шкоди на суму понад мільйон гривень


        Приватному акціонерному товариству «Шкіряник» доведеться примусово сплатити  1,197млн.грн. завданої довкіллю шкоди.

       Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області  у липні 2017 року здійснила планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними речовинами ПРАТ «Шкіряник». Під час перевірки виявлено забруднення земель комунальної власності м. Болехова зворотними водами ПРАТ «Шкіряник» та засмічення земельних ділянок поблизу усереднювача відходами виробництва (тирсою, обрізками шкіри), про що складено відповідних акт перевірки. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області відібрали проби ґрунту, в яких встановлено забруднення земельних ресурсів амонієм і хлоридами, що зафіксовано у протоколах вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів. За виявлені порушення відповідно до затвердженої методики Інспекція нарахувала шкоду, завдану довкіллю внаслідок  забруднення та засмічення земельних ресурсів у розмірі 1 197 762,05 грн.

       Оскільки підприємство не сплатило шкоду в добровільному порядку, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області виставила позовну заяву про стягнення відповідної суми. Господарським судом Івано-Франківської області прийнято рішення про задоволення позову у повному обсязі.

        Нагадуємо, що кошти, які сплачуються  за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.