Рибгоспу «Бурштинський» доведеться сплатити понад 670 тисяч гривень екологічної шкоди


        Товариству з обмеженоювідповідальністю «Рибгосп Бурштинський» доведеться примусово сплатити  670 487,61  гривень шкоди, зумовленої засміченнямземельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства.

        Порушення виявили державні інспекториз охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області підчас планової перевірки ще у 2017 році. Розрахунок проводився відповідно до «Методикивизначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельнихресурсів через порушення природоохоронного законодавства», затвердженої   Наказом Мінприроди  України  від 04.04.2007 року № 171 від 27.10.1997, зізмінами відповідно Наказу Мінприроди України  від 04.04.2007 № 149.

          Оскільки ТОВ «РибгоспБурштинський» не сплатив шкоду в добровільному порядку, Державна екологічнаінспекція в Івано-Франківській області передала матеріали в прокуратуруІвано-Франківської області, яка в інтересах Інспекції звернулась до суду зпозовною заявою про стягнення відповідної суми. Господарським судом Івано-Франківської області прийнято рішення прозадоволення позову у повному обсязі.

         Нагадуємо, що кошти, які сплачуються  за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.