Розпочато роботу над проектом розширення меж Верховинського національного природного парку


      За підсумками робочої поїздки на Прикарпаття Президента України Петра Порошенка, яка відбулась у вересні цього року,  на виконання Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду», в Івано-Франківській облдержадміністрації  під керівництвом першого заступника голови ОДА Марії Савки відбулося засідання робочої групи щодо розширення території Верховинського національного природного парку. У засіданні групи взяли участь начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Стефурак та його перший заступник Ігор Яківчук.

Під час наради присутні обговорили можливості збільшення площ Верховинського НПП, що суттєво вплине на збереження біотичного і ландшафтного різноманіття області. Враховано пропозиції Інспекції щодо першочерговості включення до складу нацпарку об’єктів ПЗФ Верховинського держлісгоспу, які на даний час уже мають природно-заповідний статус. Директор ДП «Верховинське ЛГ» та керівництво Верховинської РДА запропонували на першому етапі розширення включити до нацпарку території держлісгоспу загальною площею понад 5тис.га, які на даний час є об’єктами ПЗФ місцевого значення.

Ігор Стефурак наголосив на важливості безумовного дотримання усіх вимог природоохоронного законодавства при розширенні меж парку, а Ігор Яківчук звернув увагу на необхідність детального вивчення картографічних матеріалів і таксаційного опису територій, які підлягають приєднанню до Верховинського НПП.

За підсумками наради прийнято рішення опрацьовувати можливості розширення меж Верховинського природного парку на 5,5 тис.га. Чергове засідання робочої групи заплановане на січень 2018 року.