Під час операції «Нерест» інспектори вилучили сітки промислового лову рибгоспу «Бурштинський»


            До Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області надійшла телефонограма з інформацією, що під час нерестового періоду на Бурштинському водосховищі невстановлені особи ловлять рибу  сіткоснастевими засобами лову. Працівникі Інспекції одразу виїхали для перевірки вказаних у телефонограмі фактів.

            На місці події інспектори виявили та вилучили  знаряддя  незаконного добування водних живих ресурсів, а саме сітки ставні загальною довжиною приблизно 450м. На двох сітках довжиною орієнтовно 200м і вічком 70мм виявлено бірки рибгоспу «Бурштинський».

         Згідно п.14.1.5. Правил промислового рибальства та п.14.2 Режиму рибогосподарської експлуатації водойми-охолоджувача Бурштинської ТЕС, для відлову старших рослиноїдних та інших видів риб дозволяється в період весняно-літньої заборони лову водних біоресурсів використовувати ставні сітки з кроком вічка 100мм і більше у кількості 20шт. довжиною не більше 35м однієї сітки, за щорічним погодженням наукової організації та дозволом органів рибоохорони.

         Під час вилучення сіток працівник рибгоспу «Бурштинський»  на човні з мотором здійснював перешкоджання роботі державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області.        Працівники Інспекції викликали поліцію. За даним фактом поліція склала відповідний акт.

            За результатами заходу вилучено згадані 2 бірковані сітки загальною довжиною 200м, а також інші небірковані (браконьєрські) сітки загальною довжиною 250м.

          Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області висловлює подяку небайдужим громадянам, завдяки пильності яких виявляються та припиняються порушення вимог природоохоронного законодавства.