На виконання припису екологічної інспекції гідроелектростанція будує рибохід


         Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області, здійснюючи контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства, особливу увагу приділяє охороні водних біоресурсів. Зокрема, проводяться перевірки щодо наявності рибопропускних споруд на рибогосподарських водних об’єктах області.

         У квітні 2018 року під час позапланової перевірки дотриманням вимог природоохоронного законодавства Снятинської ГЕС ТОВ «Енергоінвест» суб’єкту господарювання видано припис з вимогою забезпечити будівництво рибоходу на греблі Снятинської ГЕС з терміном виконання до 01.09.2018 року. У жовтні 2018 року державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області здійснили перевірку виконання зазначеного припису.  На час перевірки ТОВ «Енергоінвест» виготовило необхідну документацію, будівництво рибоходу перебуває в стадії завершення.  Однак суб’єкт господарювання не проінформував Інспекцію  про хід виконання припису у встановлений термін. Відповідальну посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.188-5 кодексу України про адміністративні правопорушення за невиконання припису у встановлений термін та не інформування Інспекції. Видано повторний припис: до 31.12.2018 завершити будівництво рибоходу на греблі Снятинської ГЕС ТОВ «Енергоінвест».

Довідково:

          Відповідно до ст.66 Водного кодексу України гідроенергетичні підприємства зобов'язані забезпечувати у встановленому порядку пропуск риби до місць нересту відповідно до проектів рибопропускних споруд.

          Відповідно до ст.97 Водного кодексу України, під час розміщення, проектування, будівництва, реконструкції і введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів на рибогосподарських водних об'єктах здійснюються заходи, що забезпечують охорону риб, інших водних тварин і рослин та їх відтворення. До основних заходів для забезпечення охорони і відтворення рибних запасів, водних тварин і рослин належить обладнання рибозахисними пристроями водозабірних та інших споруд відповідно до затверджених проектів, будівництво риборозплідників, штучних нерестовищ, рибопропускних споруд, підготовка ложа водоймища тощо.