На полігоні ТПВ поблизу Івано-Франківська запрацювала лінія по сортуванню сміття


         У селі Рибне Тисменицького району Івано-Франківської області на діючому полігоні ТПВ запустили нову сучасну сортувальну лінію твердих побутових відходів. Подія відбулася за участі керівництва і посадових осіб обласної та місцевої влади. На заході був присутній заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Чукор Богдан Богданович.

         Сортувальна лінія є сучасною та мобільною. На даний час її потужність становить 20-25 тонн за зміну, проте згодом планується збільшення до 50 тонн. Тут приймають ТПВ з Івано-Франківська та населених пунктів області. Робота лінії дозволить суттєво зменшити об’єми накопичення відходів на полігоні.

         З допомогою нової лінії сміття сортують на кілька фракцій для подальшої переробки та екологічної утилізації. Відсортовані відходи продаватимуться для вторинної переробки, всі інші – будуть подрібнюватися.  Обслуговують лінію 15 осіб. 

         За словами міського голови м. Івано-Франківська Руслана Марцінківа, наступний у планах – сміттєпереробний завод, під будівництво якого  вже вдалось знайти землю.

         Значну частину коштів на спорудження лінії витрачено з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС). Нагадуємо, що саме у фонди ОНПС надходять кошти від збитків та штрафів, які нараховує екологічна інспекція.