На Івано-Франківщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней


В Івано-Франківській області у вольєрному господарстві спеціалізованого лісомисливського науково-дослідного природно-заповідного  господарства «Чорний ліс» біля с. Рибне  Тисменицького району виявлено збудника африканської чуми свиней. З метою оперативного реагування на ситуацію, що склалася,  відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській облдержадміністрації, на якому згадане вольєрне господарство визнано епізоотичним осередком та оголошено неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней.

На даний час здійснені необхідні заходи задля локалізації осередку захворюваності та недопущення поширення вірусу. Зокрема, в епізоотичному осередку проведено умертвіння та спалення диких свиней, предметів догляду, годівниць, залишків кормів, тари та іншого контамінованого інвентарю. Проведена дезінфекція території вольєру, сформовано групи спеціалістів для проведення обстеження господарств різних форм власності, де утримуються свині, в прилеглих населених пунктах.

Запроваджено карантин у 20-ти кілометровій зоні терміном на 45 діб, визначено зони захисту та нагляду, встановлено ветеринарно-санітарний пост, зроблено дезбар’єр. Оскільки осередок захворюваності знаходився на закритій території (у вольєрі), вдалося уникнути розповсюдження інфекції серед свійський тварин. На даний час підстави для вилучення свиней у приватних господарствах області відсутні. Підприємства, які займаються вирощуванням свиней, працюють у закритому режимі.

Загрози для здоров’я людей вірус не становить. Натомість, з метою недопущення поширення хвороби, у 14 населених пунктах Богородчанського, 10-ти Галицького, 6-ти Івано-Франківської міської ради, 29-ти Тисменицького та 13-ти Калуського районів будуть створені робочі групи для проведення подвірного обходу та клінічного огляду наявного свинопоголів’я. Представники Національної поліції області спільно з членами мобільних груп здійснюють контроль на проїзних автошляхах для виявлення переміщення тварин без відповідних супровідних ветеринарних документів.

Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісієї при Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства зобов’язано зменшити популяцію дикого кабана. Станом на 01.03.2017 року проведено відстріл двох особин дикого кабана на території мисливських угідь ПП СЛМДПЗГ «Чорний ліс».  Користувачами мисливських угідь направлено до Агентства лісових ресурсів України подання на отримання відповідних дозволів на право проведення діагностичного відстрілу.