Громадянин загинув при спалюванні сухої трави


         Впродовж  останнх двох тижнів у зв’язку з настанням теплої, вітряної погоди на території Івано-Франківщини склалася тривожна ситуація з пожежами сухої трави. За інформацією управління ДСНС в області, до пожежно-рятувальної служби області надходять повідомлення про загорання сухої трави на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей. Лише за минулі вихідні рятувальниками області зафіксовано 115 таких загорань, які були зареєстровані практично в усіх районах області та на території Івано-Франківської міської ради.

         Причиною таких загорань найчастіше стають самі люди, які, неграмотно господарюючи, завдають непоправної шкоди довкіллю та своєму здоров’ю. Нагадуємо, що при спалюванні трави не тільки згорає рослинний покрив, а й гинуть грунтоутворрючі бактерії, згорає флора, в тому числі червонокнижні рослини, гинуть комахи та тварини.

         Площа пожеж сухої трави часом досягає чималих розмірів. Вогонь перекидається на житлові та господарські будівлі, створюючи загрозу майну та здоров’ю громадян. За інформацію Державною служби надзвичайних ситуацій в області, минулого тижня один із таких випадків виявився фатальним для 72-річного чоловіка із села Оболоня Долинського району. Його тіло знайшли 1 березня на власній присадибній ділянці посеред спаленої трави. Попередня причина виникнення пожежі  – необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої трави з боку загиблого.

З метою недопущення та припинення випадків випалювання сухої рослинності, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області приступила до проведення відповідних рейдових перевірок. Відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.). 

         Нагадуємо громадянам прості правила безпеки, яких слід дотримуватися, щоб уникнути виникнення пожежі сухої трави:

– категорично заборонено спалювати залишки сухої рослинності;

– навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;

– не розводити багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою за 15 метрів;

– не поливати сухотрав'я легкозаймистими речовинами: бензином, дизпаливом тощо;

– не залишати без нагляду розпалені вогнища;

– не залишати непогашені сірники або цигарки.