Екологічна інспекція провела розширене засідання колегії


   

20 липня 2017 року відбулось розширене засідання колегії Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. На колегію були запрошені керівництво облдержадміністрації, обласної ради, правоохоронних органів, обласних органів виконавчої влади, керівники райдержадміністрацій та районних рад, представники громадськості та засобів масової інформації.

Засідання розпочалось із вступного слова Голови колегії – начальника Держекоінспеції Стефурака Ігоря Ярославовича. Головуючий наголосив, що для успішного вирішення актуальних екологічних проблем області важливо налагодити тісну співпрацю всіх уповноважених органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства та управління у сфері охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів.

Перший заступник Голови Івано-Франківської облдержадміністрації Савка Марія Володимирівна запропонувала рекомендувати райдержадміністраціям області розглянути на своїх колегій актуальні екологічні питання відповідних районів, обов’язково запросивши на засідання представників екологічної інспекції.

Перший заступник начальника Держекоінспекції Яківчук Ігор Михайлович доповів про результати роботи Держекоінспекції за підсумками І півріччя 2017 року та про проблемні питання довкілля області та діяльності Держекоінспекції.

Заступник начальника Держекоінспекції Чукор Богдан Богданович проінформував присутніх про результати перевірок органів місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, а також нагадав про повноваження райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері охорони навколишнього природного середовища

Під час зустрічі найжвавішого обговорення набули питання щодо несанкціонованих сміттєзвалищ, водовідведення та засмічення водоохоронних зон рік та лісів на території Івано-Франківської області.

Основним лейтмотивом  колегії стало колективне обговорення потреби в тісній співпраці екологічної інспекції, обласних структур, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування для вирішення екологічних питань області. Особливо наголошувалось на необхідності розроблення екологічних програм та координації дій під час вирішення питань щодо накопичення ТПВ, а також на важливості підвищення екологічної свідомості громадян.