Для розгляду звернення інспектори подолали кілометри гірських доріг


 

До Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області через Міністерство екології та природних ресурсів України та Держекоінспекцію України надійшло звернення гр. Щипченко щодо тривалих, умисних, систематичних, неправомірних дій на території природно-заповідного фонду України, а саме фактів проїзду мотоциклів та квадроциклів.

З метою перевірки викладеного у зверненні Інспекція провела позаплановий захід державного нагляду (контролю) на території Карпатського національного природного парку в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а саме:

–    Високогірного, Бистрецького та Говерлянського ПНДВ (г. Піп Іван – оз. Несамовите, протяжність – 5500,0 м);

–    Говерлянського ПНДВ (оз. Несамовите – Пожижевська – с/б «Заросляк», протяжність – 6400,0 м).

Долаючи маршрут, інспекторам довелось пішки подолати кілометри  гірських доріг, витримати несприятливі високогірні погодні умови.

Під час перевірки на території об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення фактів проїзду мототранспорту (мотоциклів і квадроциклів) не виявлено.

Принагідно державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області зафіксували інші порушення вимог природоохоронного законодавства – за вказаним маршрутом не розміщено у достатній кількості межові охоронні знаки єдиного державного взірця, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та «Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України», затвердженого наказом Мінприроди України від 29.03.1994 року № 30. Карпатському НПП видано припис про усунення порушень та встановлення межових охоронних знаків єдиного державного взірця.
    Варто зазначити, що згідно вимог ст. 60 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»,     Охорона   природних  заповідників,  біосферних  заповідників, національних  природних  парків, …  загальнодержавного  значення,  …  покладається на служби їх охорони, які     входять     до    складу    служби    державної    охорони природно-заповідного фонду України. 
Карпатський національний природний парк повідомив Інспекцію про вжиті заходи щодо недопущення вимог природоохоронного режиму на час максимального рекреаційного навантаження. Зокрема,  службою охорони Карпатського НПП у травні 2018 року виявлено порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду та складено протокол про адміністративне правопорушення.