6 листопада –Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів  


На жаль, в часи тривожного сьогодення для України є актуальним Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, який світова громадськість відзначає 6 листопада.

У листопаді 2001 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією оголосила 6 листопада Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів – International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflicts.  

ООН відзначає, що людство завжди оцінювало втрати воєнного часу за кількістю вбитих і поранених, зруйнованих міст та інфраструктури, а навколишнє середовище часто залишається непомітною жертвою війни.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити надбання багатьох поколінь. Крім людських страждань, війна призводить до непоправних втрат для навколишнього середовища. Шкода, заподіяна довкіллю під час збройних конфліктів, погіршує стан екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів, часто сягає міжнародних масштабів  та спричиняє наслідки для багатьох поколінь.

Не може бути міцного і стійкого миру там, де природні ресурси пошкоджені або зруйновані. Невід’ємною частиною зусиль щодо запобігання збройних конфліктів та ліквідації їх наслідків повинна бути діяльність, спрямована на відновлення довкілля та природних ресурсів, посилена охорона навколишнього середовища.