5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища


    Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

     Ще в 1972р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля.

     Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести загальнолюдський фактор у питання охорони навколишнього середовища; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади.

    Охорона навколишнього природного середовища – форма у взаємодії людини й природи. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно правових, просвітительських, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження та відтворення природних ресурсів. Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни зокрема.

   Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області вітає колег та усіх громадян з Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Щиро дякуємо   працівникам, громадським активістам, журналістам та всім небайдужим за  внесок у справу охорони навколишнього середовища.