5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища


Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

Охорона довкілля – це форма взаємодії людини й природи. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно правових, просвітительських, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження та відтворення природних ресурсів. Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни зокрема.

Ще в 1972р. з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля, Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Цей день є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, привнести загальнолюдський фактор у питання охорони довкілля; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади.

Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, велопробігами, "зеленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів і прибиранню території, а також безліччю інших способів. У багатьох країнах цей щорічний захід використається для стимулювання політичного інтересу й відповідних дій.