22 березня – Міжнародний день водних ресурсів


         22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води (з англійської World Water Day). Відповідну резолюцію було прийнято на сесії Генеральної асамблеї ООН ще у листопаді 1992 року.

        Вода – найпоширеніша і найбільш незвичайна речовина на нашій планеті. Вона має унікальні хімічні й фізичні властивості, які відіграють надзвичайну роль у підтримці життя на Землі. У води є багато чудових властивостей, одна з яких – здатність до самоочищення. Але при значному забрудненні процеси самоочищення сповільнюються та припиняються.

         Враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошено Міжнародним днем води, який почали відзначати з 1993 року. ООН рекомендувала цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та очищення водних ресурсів. Держави покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

      Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Міжнародного дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

      Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів: сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою; інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому; залучати до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

      22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень в цій галузі. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

      Міжнародний день води спонукає кожного з нас задуматись над своїм посильним внеском у справі збереження та покращення водних ресурсів. Зовсім нескладно зробити постійною звичкою невеликі свідомі вчинки для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів: своєчасно закрити кран, не марнувати воду під час прийому душу, встановити на кран насадку-аератор, полагодити кран, що протікає, використовувати економний режим пральної машини, не мити автомобіль у ріці тощо. Такі прості щоденні дії у сукупності мають велике значення у справі збереження водних ресурсів.