22 березня – Міжнародний день водних ресурсів


         22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води (англ. World Water Day). ООН рекомендує цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та очищення водних ресурсів. Держави покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

      Вода – найпоширеніша і найбільш незвичайна речовина на нашій планеті. Вона має унікальні хімічні й фізичні властивості, які відіграють надзвичайну роль у підтримці життя на Землі. У води є багато чудових властивостей, одна з яких – здатність до самоочищення. Але при значному забрудненні процеси самоочищення сповільнюються та припиняються.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням  вимог дотримання водоохоронного законодавства на території області. Впродовж 2018 року здійснено  145 перевірок, за виявлені порушення до адміністративної відповідальності  притягнуто 105 осіб на загальну суму штрафів  13 668  грн., нараховано 40 094 грн. завданих довкіллю збитків.

На території Івано-Франківської області, яка займає 2,3% площі України, формується 8,6% загального об’єму вод у ріках України. По території області протікає 8294 річки загальною довжиною 15754 км, у тому числі: 4688 річок в районі басейну річки Дністер довжиною 9111 км і 3606 річок в суббасейні річки Прут довжиною 6643 км. На території області нараховується 147 природних водойм – озер загальною площею водного дзеркала  348,2 га та орієнтовним об’ємом  8,1 млн. м3.

В області є три водосховища сезонного регулювання (Бурштинське, Чечвинське, Княгиницьке) загальною площею водного дзеркала 1631,2 га і повним об’ємом 63,5 млн. м3. Бурштинське і Чечвинське водосховища служать для виробничих потреб відповідно Бурштинської ТЕС та водокористувачів Калуського промислового вузла. Княгиницьке водосховище використовується для риборозведення.

На Івано-Франківщині нараховується 1364 ставки загальною площею 5100,3 га і площею водного дзеркала 3607,811 га.

Міжнародний день води спонукає кожного з нас задуматись над своїм посильним внеском у справі збереження та покращення водних ресурсів. Зовсім нескладно зробити постійною звичкою невеликі свідомі вчинки для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів: своєчасно закрити кран, не марнувати воду під час прийому душу, встановити на кран насадку-аератор, полагодити кран, що протікає, використовувати економний режим пральної машини, не мити автомобіль у ріці тощо. Такі прості щоденні дії у сукупності мають велике значення у справі збереження водних ресурсів. ߑŁ�P祍� ���ElvQ7�f�P��”3��p�12c{�c}�����y |@”�K������Uyo�� �_���Afy%.7T������e�k�